Ziemassvētku prieks ukraiņu bērniem Liepājā

Ievietots: 31.12.2022

30. decembra vakarā “Lielajā dzintarā” skanēja bērnu čalas un satraukums valdīja pasākuma organizatoru sirdīs. Bija pulcējušies 150 Ziemassvētku svinētāji –  bērni un viņu ģimenes locekļi, kuri šobrīd Liepāju sauc par savām mājām, jo viņus te ir atvedis karš Ukrainā. Mammas ļoti vēlējās sagādāt saviem bērniem kaut mirkli svētku sajūtas. Viņas ar šo ideju vērsās Informācijas centrā iebraucējiem, kur to sadzirdēja.

Informācijas centrs iebraucējiem kopā ar fondu “Uzņēmēji mieram” divu nedēļu laikā uzbūra svētku brīnumu. Lai to paveiktu, ļoti daudzi labvēļi sadevās rokās.

Cilvēki nesa dāvanas, nododot tās “Uzņēmējiem mieram” un “Tabitas sirdij”, kuri tās skaisti sasaiņoja, sašķiroja un pasākumā dāvināja bērniem. Prieks bērnu acīs bija neviltots, bet arī dāvinātāju acīs bija ne mazāks prieks.

“Forest Designed” nodrošināja pārsteigumiem pilnu un jautru pasākuma programmu. Savukārt “Canis Group Liepaja” iepriecināja bērnus, demonstrējot suņu priekšnesumus, suņi pat nodejoja rūķu deju! Šie sunīši jau kļuvuši par draugiem daudziem Liepājā dzīvojošiem Ukrainas bērniem, jo arī ikdienā tiek piedāvātas bezmaksas kanisterapijas nodarbības.

Pēc jautrās svētku programmas bērniem un vecākiem, pateicoties Liepājas valstspilsētas pašvaldībai, bija iespēja fotografēties kopā ar Ziemassvētku vecīti un sunīšiem, ko arī bērni kopā ar mammām labprāt izmantoja.

Paldies koncertzālei “Lielais dzintars”, ka atvēlēja pasākumam kamerzāli, un īpašs paldies Edgaram Āboliņam par visa nepieciešamā sarūpēšanu. Patiess prieks, ka cilvēks ne tikai tehniski dara savu darbu, bet dara to no sirds, pats piedāvājot idejas un labākus risinājumus, lai ikviens justos lieliski pasākuma laikā.

Nevaram nepieminēt arī Edgaru Poheviču, kurš uzdāvināja pasākumam savu foto mākslas darbu, lai ģimeņu kopbildes būtu ar skaistu fonu.

Ne mazāk svarīgi bija pasākuma brīvprātīgie palīgi, kopskaitā 16, kuri palīdzēja ar savu sirdsdarbu visa pasākuma laikā.

Pasākuma dalībniekiem bija iespēja katram apgleznot piparkūku, kuru pēc pasākuma nest mājās, lai paņemtu līdzi Ziemassvētku smaržu. Šo aktivitāti atbalstīja uzņēmumi “Ganību māja” un “Sviesta piparkūkas”.

Savukārt biedrība “Patvērums “Drošā māja”” sarūpēja cienastu pasākumam.

Paldies arī uzņēmumiem Amica Accessories Ltd un OMA Sustainable Living, kuri iesaistījās pasākuma tapšanā, pat atrodoties tālu no Latvijas.

Paldies visiem, jo kopā mums izdevās iepriecināt bērnus un viņu māmiņas, liekot kaut uz mirkli aizmirst to, kas notiek viņu īstajās mājās, un kopā piedzīvojot svētku brīnumu!

Informācijas centra iebraucējiem darbību Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros nodrošina un attīsta NVO „Patvērums „Drošā māja””. Centru līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līgums Nr. PMIF/12/2020/3/01. Kopējais projekta finansējums ir 925 767,20 eiro, ko veido Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda finansējums 75% apmērā un valsts budžeta līdzfinansējums 25% apmērā. Projekta ietvaros sasniedzamie kopējie rādītāji – 2500 personas, kurām sniegta palīdzība fonda integrācijas pasākumu ietvaros.

Ziemassvētki ukraiņu bērniem un ģimenēm Liepājā