Konsultācijas Rīgā
+371 25565098 (I-V 9:00-17:00)
+371 28612120 (I-V 9:00-17:00)

+371 67898343 (I-V 9:00-20:00)
Skype: PatverumsDM
Lāčplēša iela 75 - 1 B, Rīga
Konsultācijas reģionos
Latgale
+371 25723222
Kurzeme
+371 25719118
Vidzeme
+371 25719266
Zemgale
+371 25719588

Jaunieši ir vieni no galvenajiem potenciālajiem cilvēktirdzniecības upuriem

Ievietots: 13.10.2015

Reinis Grāvītis ir biedrības «Patvērums «Drošā māja»» brīvprātīgo koordinators un jauniešu izglītotājs par cilvēktirdzniecības tematiku. Ar savu entuziasmu un radošo pieeju viņš ir nodevis savas specifiskās zināšanas un prasmes vairāk nekā 100 izglītības iestādēs visā Latvijā*, un nu sarunā ar «Apollo» atklāj to, kāpēc ir tik svarīgi izglītot tieši jauniešus.

Foto: APOLLO

Cik lielu komandu tu vadi, un kas ir tas, ar ko jūs ikdienā nodarbojaties?

Mēs esam aptuveni 10 cilvēku grupa, lielākoties rīdzinieki. Apmācītāju darbs saistās ar simulācijas spēļu vadīšanu, nodarbību organizēšanu un vadīšanu skolās, jauniešu centros, bērnu namos un citur. Mūsu uzdevums ir izskaidrot cilvēku tirdzniecības procesu, sākot jau ar vervēšanu. Apmācību laikā mēs pārrunājam tādas praktiskas lietas kā drošība internetā, darba līguma sastāvdaļas, drošības jautājumi, dodoties uz vai uzturoties ārzemēs, krīzes situāciju risināšanu u.c. Daudz runājam par uzticēšanos un drošas informācijas iegūšanu.

Kāda ir tava sajūta par Latvijas jauniešiem? Viņi apzinās, ka šāda problēma ir reāla un var viņus skart?

Kaut kāda informācija par cilvēktirdzniecību jauniešiem jau ir, taču nianses viņi neapzinās. Mēs radām vidi, kur salikt dalībnieku zināšanas pa plauktiņiem, palīdzot saprast kopainu. Piespiedu darbu jaunieši apzinās kā cilvēktirdzniecības formu, ir arī jauniešu grupas, kur ir dzirdēts par narkotiku piespiedu pārvadāšanu, arī seksuālo ekspluatāciju.

Jūs aicina vai paši piedāvājat savas nodarbības?

Gan tā, gan tā. Nu jau vairāk nekā gadu mēs apmeklējam skolas, esam bijuši vairāk nekā 100 izglītības iestādēs visā Latvijā. Sākotnēji mēs zvanījām un piedāvājām nodarbības, bija grūti pārliecināt un stāstīt, kāpēc šādas apmācības ir tik svarīgas jauniešiem. Vēlāk izplatījām informāciju ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu par iespēju aicināt mūs uz skolām. Interese bija milzīga, turklāt pārsteidza, ka vislielākais pieprasījums bija Latgalē.

Nu jau esam bijuši visā Latvijā - Kurzemē, Vidzemes ziemeļos, no Lejasciema līdz Apei, no Alojas līdz Staicelei, Alūksnē, arī Rucavā un Viesītē un citur.

Kāda vecuma jauniešiem jūsu nodarbības ir paredzētas?

Tās ir gan vidusskolas, gan pamatskolas, gan profesionālās skolas, gan speciālās skolas, gan bērnu SOS ciematu asociācijas punkti un pašvaldību jauniešu centri. Tātad ļoti dažādu vecumu jauniešiem.

Visu interviju lasiet portālā APOLLO<<

Zvanot uz diennakts Uzticības tālruni cilvēku tirdzniecības mazināšanai (+371) 28612120, ikviens var saņemt informāciju par nepieciešamo rīcību konkrētajā situācijā un izmantot to kā vienu no resursiem, ja ir nepieciešama palīdzība cilvēku tirdzniecības gadījumos Latvijā vai ārvalstīs. Zvani un meklē palīdzību!

Pasargā sevi un savus tuviniekus!     

*Aktivitātes tiek īstenotas projekta «Multidisciplināras iniciatīvas cilvēku tirdzniecības ierobežošanai» ietvaros, ko finansiāli atbalsta atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. 

Informāciju publicēja (saskaņojot ar apollo.lv redakciju): Rasa Saliņa, sabiedrisko attiecību speciāliste, tālr. 29145314, e-pasts: rasa.salina@gmail.com

Informatīvās aktivitātes Saldū par cilvēktirdzniecību | Patvērums Drošā Māja
Informatīvās aktivitātes Saldū par cilvēktirdzniecību
Valmierā iepazīstina ar cilvēku tirdzniecības draudiem | Patvērums Drošā Māja
Valmierā iepazīstina ar cilvēku tirdzniecības draudiem
Simulācijas spēle Dobelē | Patvērums Drošā Māja
Simulācijas spēle Dobelē
Nodarbība par cilvēktirdzniecību Baldonē | Patvērums Drošā Māja
Nodarbība par cilvēktirdzniecību Baldonē
Simulācijas spēle Salaspilī 18.04. | Patvērums Drošā Māja
Simulācijas spēle Salaspilī, 18.04.
Simulācijas spēle Tukumā 07.02. | Patvērums Drošā Māja
Simulācijas spēle Tukumā, 07.02.
Vienaudžu izglītotāji viesojas Tīnūžu un Viļakas skolās | Patvērums Drošā Māja
Vienaudžu izglītotāji viesojas Tīnūžu un Viļakas skolās
Vienaudžu izglītotāji apmeklē Ķekavas JIC | Patvērums Drošā Māja
Vienaudžu izglītotāji apmeklē Ķekavas JIC
Simulācijas spēles prezentācija 18.10. | Patvērums Drošā Māja
Simulācijas spēles prezentācija, 18.10.