Konsultācijas Rīgā
+371 25565098 (I-V 9:00-17:00)
+371 28612120 (I-V 9:00-17:00)

+371 67898343 (I-V 9:00-20:00)
Skype: PatverumsDM
Lāčplēša iela 75 - 1 B, Rīga
Konsultācijas reģionos
Latgale
+371 25723222
Kurzeme
+371 25719118
Vidzeme
+371 25719266
Zemgale
+371 25719588

Noslēdzas pirmais ievadkurss par Latviju

Ievietots: 28.01.2016

        

Nevalstiskā organizācija „Patvērums „Drošā māja”” informē, ka 29. janvārī noslēdzas pērnā gada 23. novembrī uzsāktā mācību programma - ievadkurss par Latviju patvēruma meklētājiem no PMIC „Mucenieki”.  Mācību galvenais mērķis bija nodrošināt kursantus ar dzīvei Latvijā noderīgām zināšanām, vienlaikus atbildot uz mērķa grupas jautājumiem, kas radušies, šobrīd atrodoties Latvijā. Divu mēnešu ietvaros kopumā notikušas 20 nodarbības četrām grupām - pa piecām nodarbībām katrai. Nodarbības apmeklēja patvēruma meklētāji no tādām valstīm kā Irāna, Irāka, Afganistāna, Gambija, Kongo, Ukraina un citām.

Pirmajā nodarbībā "Patvērums "Drošā māja"" lektori patvēruma meklētājiem sniedza vispārēju informāciju par Latviju un sociālās drošības tīklu. Otrās nodarbības ietvaros dalībniekiem tika sniegts ieskats Latvijas vēsturē un tradīcijās, kā arī bija iespēja uzzināt par mājokļa tirgu un uzturēšanās atļaujām Latvijā. Trešajā nodarbībā mācību dalībnieki iepazinās ar tēmām "Nodarbinātība" un "Veselības aprūpe", savukārt ceturtajā ar sociālās palīdzības sistēmu, iekļaušanos Latvijas sabiedrībā, kā arī uzzināja praktisku informāciju par banku pakalpojumiem. Piektajā - mācību kursu noslēdzošajā nodarbībā patvēruma meklētājiem bija iespējams gūt priekšstatu par izglītības sistēmu Latvijā un brīvā laika pavadīšanas iespējām. Visa mācību cikla - piecu nodarbību - ietvaros biedrības lektori kopā ar nodarbību dalībniekiem analizēja arī dažādas konkrētas situācijas un meklēja tām praktiskus risinājumus.

Mācību laikā informāciju patvēruma meklētājiem sniedza arī Nodarbinātības valsts aģentūras un "Swedbank" AS pārstāvji.

Vislielākā interese un jautājumi ievadkursa ietvaros bija par uzturēšanās atļaujām, nodarbinātību, bankas konta atvēršanu, dzīvokļa meklēšanu. Saistībā ar veselības aprūpi dalībnieki interesējās par zobārstniecības pakalpojumiem, kā arī iespējām bērniem saņemt bezmaksas medicīnas pakalpojumus.

Mācības notika, iekļaujot gan teorētisko zināšanu apgūšanu, gan veicot praktiskos uzdevumus.  Lai nodrošinātu kvalitatīvu saziņu, tai skaitā sniegtu atbildes uz nodarbību apmeklētāju jautājumiem, ievadkursa aktivitāšu ietvaros tika piesaistīti dažādu valodu zinātāji. Mācības notika latviski, nodrošinot tulkojumu sešās valodās -krievu, angļu, arābu, kurdu, farsi un franču.

Lai sniegtu iespēju mācībās piedalīties arī ģimenēm ar bērniem, nodarbību laikā biedrības „Patvērums „Drošā māja”” brīvprātīgie organizēja bērnu pieskatīšanu un izglītojošas nodarbības. Ar mērķi nodrošināt mācību regulāru apmeklējumu, kursantu grupai tika nodrošināta arī pavadonība no patvēruma meklētāju izmitināšanas centra „Mucenieki” uz un no mācību norises vietu.

Papildinot zināšanas par Latvijas valsti, gida pavadībā patvēruma meklētājiem no PMIC "Mucenieki" tika noorganizēta iepazīšanās (katrai mācību grupai) ar Rīgas vēsturi, kultūras objektiem, Rīgā pieejamiem resursiem.

 „Mācību programma patvēruma meklētājiem – ievadkurss par Latviju” tika īstenota līguma Nr.5.1-15-32 ar Kultūras ministriju ietvaros.

Jau kopš 2007. gada biedrībā "Patvērums "Drošā māja"" darbojas profesionāļu komanda patvēruma meklētāju, bēgļu un personu ar alternatīvo statusu atbalstam. Astoņu gadu laikā biedrība ir īstenojusi Eiropas Bēgļu fonda atbalstītus projektus, kuru ietvaros gadā vidēji nodrošinājusi juridisko, sociālo, medicīnisko un materiālo palīdzību ap 80 cilvēkiem, kā arī, organizējot izglītojošus seminārus, dalījusies praktiskajās zināšanās par migrācijas tēmu Latvijas pašvaldībās.

Informāciju sagatavoja: Rasa Saliņa, komunikāciju un sociālo mediju eksperte, tālr. 29145314, e-pasts: rasa.salina@gmail.com

Ekskursija pa Rīgu 28.01.2016. | Patvērums Drošā Māja
Ekskursija pa Rīgu, 28.01.2016.
Mācību kurss par Latviju 01.2016. | Patvērums Drošā Māja
Mācību kurss par Latviju, 01.2016.
Ekskursija pa Rīgu 29.12. | Patvērums Drošā Māja
Ekskursija pa Rīgu, 29.12.
Piektā nodarbība par Latviju | Patvērums Drošā Māja
Piektā nodarbība par Latviju
Ceturtā nodarbība par Latviju | Patvērums Drošā Māja
Ceturtā nodarbība par Latviju
Nodarbība par nodarbinātību un veselības aprūpi | Patvērums Drošā Māja
Nodarbība par nodarbinātību un veselības aprūpi
Otrā nodarbība par Latviju 07.12. | Patvērums Drošā Māja
Otrā nodarbība par Latviju, 07.12.
Ievadkurss par Latviju patvēruma meklētājiem 30.11. | Patvērums Drošā Māja
Ievadkurss par Latviju patvēruma meklētājiem, 30.11.