Konsultācijas Rīgā
+371 25565098 (I-V 9:00-17:00)
+371 28612120 (I-V 9:00-17:00)

+371 67898343 (I-V 9:00-20:00)
Skype: PatverumsDM
Lāčplēša iela 75 - 1 B, Rīga
Konsultācijas reģionos
Latgale
+371 25723222
Kurzeme
+371 25719118
Vidzeme
+371 25719266
Zemgale
+371 25719588

Sarunvalodas kluba dalībnieki apmeklē Šokolādes muzeju!

Ievietots: 21.01.2015

   

Šogad pirmā nodarbība sarunvalodas klubā, kurš 2-3 reizes mēnesī notiek projekta "Integrācijas iespēju paplašināšana bēgļiem, personām ar alternatīvo statusu un patvēruma meklētājiem" ietvaros, notikusi AS "Laima" šokolādes muzejā, kas ir lielākais šokolādes muzejs Baltijas valstīs.

AS „Laima” ir vienīgais ražotājs Baltijā, kas gatavo šokolādi no īstām kakao pupām, veicot pilnu kakao pupu apstrādes procesu, tādā veidā radot unikālo Laimas šokolādes garšu. Gadiem ejot, Laima ir kļuvusi ne tikai par saldumu karalieni, bet arī par nacionālo lepnumu.

Sarunvalodas kluba vadītāja Anita Ūdre stāsta, ka muzeju apmeklēja 18 cilvēki, tai skaitā trīs bērni, kuri gida pavadībā izbaudīja daudzus garšīgus piedzīvojumus. Ekskursija notikusi latviešu valodā.

Laima sagaida. Saņēmām ieejas karti ar QR kodu,  tad piereģistrējot to, varējām izveidot savu profilu „Laimas” šokolādes muzeja mājas lapā – www.laimasokoladesmuzejs.lv vai es.laima.lv. Ieejas karte un izveidotais profils mums pēcāk noderēja, lai apskatītu muzejā uzņemtās fotogrāfijas un video.

Laima cienā. Ja Mīlestība būtu dzēriens – tas būtu „Laimas” šokolādes dzēriens. Kamēr baudījām karsto „Laimas” šokolādi, mūs iepazīstināja ar saldumu leģendas tapšanas stāstu un vēsturi..

Tā top Laimas šokolāde. Atklājām šokolādes gatavošanas noslēpumus. Uzzinājām, kā no kakao pupām top „Laimas” šokolāde un citi iecienīti gardumi. Izgatavojām paši savu šokolādes tāfelīti ar īpašu Mīlestības vēstījumu, ko varējām aizvest mājās kā saldu atmiņu par muzeja apmeklējumu.

Kakao pupas stāsts. Šokolādes sākums ir kakao pupa. Izcila šokolāde top no izcilām kakao pupām. Kāds ir kakao pupas ceļš no koka zara līdz pārtapšanai skaistā Laima šokolādes tāfelītē, uzzinājām, aplūkojot kakao pupas stāstu.

Laimas pulkstenis. Varējām nofotografēties un ieraudzīt savu fotogrāfiju uz „Laimas” pulksteņa. Pēc ekskursijas varējām izdrukāt foto.

Laima iedvesmo. Izmantojām iespēju - kļūt par zvaigzni, kāpām uz „Laima iedvesmo” skatuves. Uzņemtos foto un video sveicienus bija iespēja pēcāk apskatīt savā „Laimas” šokolādes muzeja mājas lapas profilā.

Šokolādes darbnīca. Katrā no mums mīt šokolādes meistars. Lai taptu salds brīnums, mēs kopā ļāvāmies īstam šokolādes radīšanas priekam un gatavojām konfektes. Šokolādes darbnīca patika gan lielajiem, gan mazajiem kārumniekiem.

Pēc ekskursijas sarunvalodas kluba dalībnieki devās uz „Patvērums „Drošā māja”” mācību zāli, kur bija noorganizēta kafijas pauze un iespēja latviešu valodā dalīties iespaidos un diskutēt par redzēto.

Latviešu sarunvalodas attīstīšana sarunvalodas kluba nodarbības notiek paralēli latviešu valodas kursiem - laika periodā no 2014.gada septembra līdz 2015.gada maijam 2-3 reizes mēnesī. 

Sarunvalodas kluba laikā mērķa grupas pārstāvji padziļina praktiskās latviešu valodas lietošanas prasmes. Aktivitātes ietvaros tiek apspriesti un pārrunāti aktuāli notikumi, dažādas tēmas un mērķa grupai interesējošie jautājumi (tiek izmantotas filmas, norit diskusijas, grāmatu lasīšana, kā arī tiek organizēti teātru vai citu pasākumu apmeklējumi u.c.). Valodas prasmju apgūšana neformālā vidē mazina barjeru runāt latviski un iedrošina mērķa grupas pārstāvjus veidot dialogu gan par ikdienas tēmām, gan konkrētiem jautājumiem. Sarunvalodas kluba mērķis ir, radot draudzīgu, uzņemošu un atvērtu vidi, ieinteresēt mērķa grupas pārstāvjus apgūt valodu, paaugstināt viņu motivāciju, veidot ilgstošu atbalsta sistēmu valodas prasmju uzlabošanai. Apmācību veids ir neformālās izglītības metožu pielietošana mācību procesā.

Aktivitātes notiek projekta "Integrācijas iespēju paplašināšana bēgļiem, personām ar alternatīvo statusu un patvēruma meklētājiem" ietvaros. Projektu (līdz)finansē Eiropas Savienība. Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Bēgļu fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild biedrība "Patvērums "Drošā māja"".

Ekskursija uz Šokolādes muzeju, 15.01.

"Integrācijas iespēju paplašināšana bēgļiem, personām ar alternatīvo statusu un patvēruma meklētājiem" ietvaros notiekošā latviešu valodas sarunvalodas klubiņa dalībnieki šā gada pirmo nodarbību aizvadīja, apmeklējot Laimas "Šokolādes muzeju". Latviešu sarunvalodas attīstīšana sarunvalodas kluba nodarbībās notiek paralēli latviešu valodas kursiem - laika periodā no 2014.gada septembra līdz 2015.gada maijam 2-3 reizes mēnesī. Valodas prasmju apgūšana neformālā vidē mazina barjeru runāt latviski un iedrošina mērķa grupas pārstāvjus veidot dialogu gan par ikdienas tēmām, gan konkrētiem jautājumiem. Aktivitātes notiek projekta "Integrācijas iespēju paplašināšana bēgļiem, personām ar alternatīvo statusu un patvēruma meklētājiem" ietvaros. Projektu (līdz)finansē Eiropas Savienība. Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Bēgļu fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild biedrība "Patvērums "Drošā māja"". 20.01.2014.