Cilvēks paliek cilvēks

Ukraiņu sieviešu atbalsta grupa uzsāk tikšanos Rīgā

Ievietots: 21.09.2023

20. septembrī Rīgā, “Patvēruma “Drošās mājas”” telpās, tikās ukraiņu sievietes, kuras turpmāk piedalīsies atbalsta grupā.

Regulāras tikšanās vairāku mēnešu garumā vadīs Viktorija Rjaščenko, ukrainiete, kas jau ilgāku laiku dzīvo Latvijā, ir augstskolas pasniedzēja un profesionāls koučs. Tā būs iespēja sievietēm, kas Latvijā ieradušās, bēgot no karadarbības Ukrainā, labāk saprast sevi un citus krīzes situācijā, iemācīties veselīgus adaptācijas mehānismus, gūt atelpu no ikdienas un dibināt jaunas, draudzīgas pazīšanās. Tikšanās laikā ir nodrošināta arī bērnu pieskatīšana, ko grupas dalībnieces novērtē ļoti atzinīgi.

Ukraiņu sieviešu atbalsta grupa ir uzsākusi tikšanās arī Liepājā, kur to vada pieredzējusī atbalsta grupu vadītāja, NVO un integrācijas lietu eksperte Brigita Dreiže.

Atbalsta grupas ir viens no pasākumiem projektā “Cilvēks paliek cilvēks”, kuru “Patvērums “Drošā māja”” īsteno ar ASV Valsts departamenta finansiālu atbalstu.

Aicinām pieteikties Latvijas ģimenes!

Ievietots: 13.09.2023

Mēs, “Patvērums “Drošā māja””, palīdzam Ukrainas bēgļiem, kas raduši patvērumu Latvijā.

Viens no pasākumiem, ko drīzumā uzsāksim, ir “Vakariņas Latvijas ģimenē”. Tā būs iespēja ukraiņu ģimenei doties ciemos pie  vietējās ģimenes, iepazīties, ieturēt kopīgu maltīti, pārrunāt to, kas uz sirds. Kopā notiks 30 šādas vakariņas.

Tāpēc aicinām pieteikties Latvijas ģimenes, kas grib uzņemt ciemos ukraiņus un kopā pavadīt laiku!

Konkrēti datumi vakariņām nav noteikti – tos mēs sarunāsim ar tiem, kas pieteiksies. Uzņemošā ģimene saņems arī nelielu finansiālu palīdzību produktu iegādei.

Viss, kas vajadzīgs – atvērta sirds un nedaudz telpas.
Piesakies un palīdzi kādai ukraiņu ģimenei sajust mazliet draudzības un mājas siltuma!

Lai pieteiktos, reģistrējies šeit: https://forms.gle/eZmnCzW4W7o7yDsC7

Ja rodas papildus jautājumi, sazinieties ar mūsu projektu koordinatorēm: Līga (Liepāja) 28452124 vai Eva (Rīga) 25745445

Projekts "Cilvēks paliek cilvēks" tiek īstenots ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu. 

Uzsākts projekts ar ASV Valsts departamenta atbalstu

Ievietots: 05.09.2023

                        

Biedrība “Patvērums “Drošā māja”” 2023. gada augustā uzsākusi īstenot jaunu projektu. Tā mērķis ir palīdzēt Ukrainas civiliedzīvotājiem iekļauties Latvijas sabiedrībā. Šis ir viens no projektiem, kam finansiālu atbalstu piešķīris ASV Valsts departaments.

Projekta nosaukums ir “Cilvēks paliek cilvēks”. Nosaukums labi raksturo ieceres būtību – mūsu cilvēciskās vajadzības pēc  iekļaušanās sabiedrībā, pēc draudzīga kontakta ir tieši tādas pašas arī tad, ja esam bēgļi vai citas apdraudētas grupas pārstāvji. Psihoemocionāls atbalsts ukraiņu bēgļiem ir viens no galvenajiem virzieniem projektā.

Jau notikuši divi pasākumi, kurā atbalstu saņēmuši  vairāk nekā 120 ukraiņu un viņu ģimenes.

Augusta sākumā, Dienvidkurzemes novadā norisinājās ģimeņu vasaras nometne, kurā trīs dienu garumā ukraiņi un latvieši iepazinās, sadraudzējās un kopā baudīja brīnišķīgas brīvdienas Latvijas dabā.

Savukārt, tuvojoties 1. septembrim, sākumskolēni  Rīgā un Liepājā saņēma skolas somas un latviešu valodas mācību palīglīdzekļus. Arī turpmāk Rīga un Liepāja būs divi projekta “Cilvēks paliek cilvēks” darbības centri.

Turpmāk, divarpus gadu garumā, plānoti daudz un dažādi pasākumi: atbalsta grupas sievietēm, svētku pasākumi bērniem, mācības (gan klātienes, gan attālinātas) speciālistiem, kas strādā ar bēgļiem, mācību materiālu sagatavošana, nākamvasar vēl viena ģimeņu nometne, publikācijas ar stāstiem par veiksmīgu iekļaušanos Latvijas sabiedrībā, vakariņas Latvijas ģimenēs, kad ukraiņu ģimenes ciemosies pie vietējām ģimenēm, un citi notikumi.

Šis projekts ir tapis ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu. Tajā paustie viedokļi un secinājumi vai ieteikumi var neatspoguļot ASV Valsts departamenta oficiālo nostāju.


Attēlos: "Patvēruma "Drošās mājas"" valdes locekle Gunta Vīksne un Kurzemes koordinatore Līga Krēsliņa ASV Mazo grantu programmas piešķīrumu paziņošanas ceremonijā Rīgas rātsnamā.