Palīdzība un integrācijas pasākumi sievietēm - bēglēm Latvijā

Starptautiskās aizsardzības personas dodas ekskursijā

Ievietots: 28.09.2023

Saulainā septembra pēcpusdienā starptautiskās aizsardzības personas, kuras šobrīd uzturas Patvēruma meklētāju centrā "Mucenieki", piedalījās izzinošā ekskursijā Rīgas centrā. Ekskursiju vadīja Dita Butule – gide un Krišjāņa Barona muzeja darbiniece. Dalībnieki gan uzzināja daudz jauna par Latvijas kultūru, tradīcijām un vēsturi, gan labāk iepazinās savā starpā.

Dalībnieki bija no Afganistānas, Irānas, Gvinejas, Kongo, Senegālas, Ganas, Kamerūnas, Mali, Komoras. Viņus visus šobrīd vieno jaunā mītnes valsts. Dalībnieki bija ļoti ieinteresēti gan uzzināt par Latviju un Rīgu, un arī dalījās par savas izcelsmes zemes kultūru.

Šādas ekskursijas palīdz cilvēkiem, kas nokļuvuši Latvijā, aptvert, kas īsti ir šī zeme, kāda ir tās vēsture un šodiena.

Projekts "Palīdzība un integrācijas pasākumi sievietēm-bēglēm Latvijā" tiek īstenots sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR).

   

 

Patvēruma meklētāji uzzina vairāk par nodarbinātību Latvijā

Ievietots: 17.08.2023

16. augustā biedrībā “Patvērums “Drošā māja”” pulcējās patvēruma meklētāji, lai uzzinātu vairāk par nopietnu un vajadzīgu lietu – nodarbinātību Latvijā.

Sarunu ievadīja biedrības valdes locekle Gunta Vīksne. Tad par svarīgiem ar izglītību un nodarbinātību saistītiem jautājumiem stāstīja viesis – mācību centra “BUTS” komercdirektors Mārtiņš Segliņš.

Mārtiņa teiktais raisīja lielu interesi un daudz jautājumu. Atrast darbu, iespēja pelnīt un sevi nodrošināt – tā ir teju vissvarīgākā lieta jaunā mītnes zemē.

Projekts "Palīdzība un integrācijas pasākumi sievietēm-bēglēm Latvijā" tiek īstenots sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR).

Tikšanās sievietēm–patvēruma meklētājām

Ievietots: 02.08.2023

Jūlija pēcpusdienā patvēruma meklētāju centrā “Mucenieki” sievietes no Afganistānas, Irānas, Krievijas un Ganas pulcējās uz kopīgu tikšanos.

Sievietes iepazinās (ne visas pazina vienu otru, kāda ieradusies centrā tikai šodien vai dienu iepriekš), un priecājās par iespēju tikties un uzzināt jaunu informāciju. Tikšanos vadīja biedrības "Krīzes grūtniecības centrs" vadītāja Judīte Briede-Jureviča. Tikšanās tēma bija "Sievietes dzimumu līdzvērtība Latvijā. Vienlīdzīgas iespējas".

Pēc tikšanās oficiālās daļas sievietes nobaudīja dažādus latviskos gardumus - rupjmaizi, cielaviņu, medus kūku, šokolādi, kvasu, rupjmaizes grauzdiņus. Risinājās saruna par sievietes lomu dažādās kultūrās.

Pasākuma dalībnieces bija ļoti priecīgas par iespēju tikties ar citām sievietēm un uzzināt daudz noderīgas informācijas par dzīvi Latvijā, par patvēruma meklētājiem pieejamo atbalstu un par to, ka sievietes (tāpat kā vīrieši) Latvijā ir pilnvērtīgi sabiedrības locekļi, ar visu izrietošo atbildību un pieejamo atbalstu.

Projekts "Palīdzība un integrācijas pasākumi sievietēm-bēglēm Latvijā" tiek īstenots sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR).

Juriste konsultē Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos

Ievietots: 27.07.2023

Biedrība “Patvērums “Drošā māja”” sniedz atbalstu cilvēku tirdzniecībā cietušajiem un imigrantiem Latvijā. Tieši ar šādu nolūku – palīdzēt patvēruma meklētājiem – kādā jūlija dienā Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos ieradās mūsu juriste Gita Miruškina.

Konsultācijas notika bibliotēkas telpā. To saturs, protams, ir konfidenciāls. Kā savā pieredzē dalās Gita, jautājumi lielākoties ir par patvēruma procedūru, tās ilgumu, par iespējām saņemt visdažādāko atbalstu (piemēram, medicīnisko) procedūras laikā. Mazāka jautājumu daļa saistīta ar patvēruma meklētāju tuviniekiem, kas nav Latvijā, par iespējām palīdzēt viņiem. Dažkārt izskan arī jautājumi par darba iespējām, par to, pēc cik ilga laika var sākt strādāt (likums saka, ka tas iespējams 3 mēnešus pēc patvēruma procedūras uzsākšanas).

Kopumā šajā reizē tika konsultēti deviņi patvēruma meklētāji. Saistībā ar savu klientu problēmām ar Gitu tikās arī patvēruma meklētāju mentore Ramona no organizācijas “Caritas Latvija”.

Mēs dažkārt jūtam apjukumu, kad jāsadarbojas ar valsts iestādēm, jāsaprot likumi un tas, kādas ir mūsu tiesības un pienākumi. Vēl jo vairāk tas mulsina un uztrauc, kad šīs lietas jārisina valstī, kur esi ieradies pavisam nesen. Tāpēc kompetenta jurista konsultācija patvēruma meklētājiem ir zelta vērtē.


Projekts "Palīdzība un integrācijas pasākumi sievietēm-bēglēm Latvijā" tiek īstenots sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR).





Bēgļu diena Rīgā – pirmsjāņu noskaņā

Ievietots: 21.06.2023

20. jūnijā, Pasaules bēgļu dienā, “Patvēruma “Drošās mājas”” pagalmā pulcējās bēgļi no Afganistānas, Ukrainas, Sīrijas, Nigērijas, Kuveitas, Turcijas, Irākas un Irānas.

Kopā ar latviešiem viņi piedalījās radošajā darbnīcā, apgleznojot krūzes, pina vainagus, mielojās ar gardiem svētku ēdieniem un pasākuma noslēgumā sagaidīja gluži etnogrāfisku noskaņu. Mācīt Jāņu dziesmas, rotaļas un dejas ieradās Rīgas latviešu biedrības kopiena “Rīgas Danči”.

Paldies par dalību pasākuma tapšanā mūsu draugiem: ANO Bēgļu aģentūrai un “Radošajai apvienība jauniešiem “Trepes””!

Projekts "Palīdzība un integrācijas pasākumi sievietēm-bēglēm Latvijā" tiek īstenots sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR).

 

 

Pasaules bēgļu diena 2023

Ievietots: 20.06.2023

20. jūnijā ir Pasaules bēgļu diena, kuru iedibināja Apvienoto Nāciju organizācija. Šodien mēs svinam to cilvēku spēku un drosmi, kuri, lai izbēgtu no vardarbības un vajāšanas, bijuši spiesti pamest savas mājas un izdzīvot citā valstī.

Vai bēgļi ir arī Latvijā? Jā, kopš Ukrainas kara sākuma mēs diemžēl atbildam apstiprinoši, pat ilgi nedomājot. Vakar Liepājā, Pasaules bēgļu dienas priekšvakarā, gan ukraiņi, gan liepājnieki pulcējās uz pasākumu-diskusiju “Kā ir būt bēglim Liepājā?”

Diskusijas vadītājs Ansis Bogustovs deva vārdu gan bēgļiem, gan paneļa dalībniekiem: ANO Bēgļu aģentūras, biedrības “Patvēruma “Drošās māja””, Liepājas domes un viesnīcas “Hotel Amrita” pārstāvjiem. Risinājās dialogs par to, kāda ir Ukrainas bēgļu praktiskā un emocionālā situācija Liepājā. Saruna atklāja, ka bēgļi nav tikai cilvēki, kas sagaida un saņem palīdzību. Viņi ir arī  tie, kas grib un var dot ieguldījumu savas mītnes valsts dzīvē, ekonomikā, kultūrā.

Pasākuma saimniece, biedrības “Patvēruma “Drošās māja”” Kurzemes koordinatore Līga Krēsliņa bija sarūpējusi vairākus priecīgus pārsteigumus pirmsjāņu  noskaņā. Uzstājās folkloras ansamblis “Atštaukas”, notika ekskursija pa vēsturisko Hoijeres kundzes viesu namu. Un vēl ilgi Liepājas vēsturiskā kvartāla pagalmā notika draudzīgas sarunas, ēdot bezgala garšīgu, turpat pagalmā uz dzīvas uguns vārītu zupu un Jāņu sieru.

Vai ukraiņu civiliedzīvotāji ir vienīgie bēgļi Latvijā? Mēs zinām, ka pie mums patvērumu atraduši bēgļi arī no citām valstīm, no citām pasaules malām. Viņi, tāpat kā ukraiņi, ir cilvēki, kam vajadzīga palīdzība, un arī viņi var dot un dod ieguldījumu Latvijas dzīvē.

Projekts "Palīdzība un integrācijas pasākumi sievietēm-bēglēm Latvijā" tiek īstenots sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR).

Pasaules bēgļu dienas pasākums “Kā būt bēglim Liepājā?”

Ievietots: 13.06.2023

Katru gadu visā pasaulē 20. jūnijā atzīmē Pasaules bēgļu dienu. Karš Ukrainā liek vēl vairāk sajust, ka arī mēs neesam ārpus skaudriem notikumiem. Liepājā palīdzība bēgļiem ir ikdienas darbs. Lai par to uzzinātu vairāk, Pasaules bēgļu dienas priekšvakarā biedrība “Patvērums “Drošā māja”” un ANO Bēgļu aģentūra aicina uz pasākumu-paneļdiskusiju “Kā būt bēglim Liepājā?”. Pasākums notiks 19. jūnijā plkst. 18.00, centrā “Namīns” Bāriņu ielā 32.

Pasākuma pirmajā daļā norisināsies paneļdiskusija, kuru vadīs Ansis Bogustovs. Diskusijā piedalīsies gan palīdzības sniedzēji, gan tās saņēmēji. Tie būs vairāki kara bēgļi no Ukrainas. Liepājas pašvaldību pārstāvēs Sabiedrības līdzdalības un veselības veicināšanas nodaļas vadītāja Agija Meniķe, bet Liepājas Raiņa 6. vidusskolu (šeit mācās ukraiņu bērni) - Gita Smiļģe Dance. Viesnīcā “Hotel Amrita” bēgļus gan izmitina, gan dod darbu, par to pieredzē dalīsies uzņēmēja Daiga Jansone. Mūs, “Patvērumu “Drošā māja””, diskusijā pārstāvēs jurists Alvis Šķenders. Gaidām arī pārstāvi no ANO Bēgļu aģentūras.

Pasākuma otrajā daļā ar folkloras programmu uzstāsies Liepājas aktrišu apvienība “Atštaukas”. Tas  būs piemērs, kā bēgļi var iepazīties ar mītnes zemes Latvijas kultūru. Vēl aicināsim uz ekskursiju pa vienu no senākajām Liepājas mājām – Hoijeres namu – un uz kopīgu zupas ēšanu.

Aicinām uz pasākumu-paneļdiskusiju gan žurnālistus, gan sabiedrības pārstāvjus! Kopā uzzināsim, kas Liepājā tiek darīts, lai atbalstītu bēgļus, un – kā tad ir būt bēglim Liepājā?


Projekts "Palīdzība un integrācijas pasākumi sievietēm-bēglēm Latvijā" tiek īstenots sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR).

Sievietes un bērni pasaku namiņā

Ievietots: 07.06.2023

Rīgā ir vieta, kur gan lielie, gan mazie jūtas kā pasaku namiņā. Tā ir studija “Forest of Dreams”. Nesen studijas saimniece Lauma aicināja pie sevis sievietes-bēgles, kuras šobrīd dzīvo Latvijā. Līdzi nāca arī bērni, jo tā ir lieliska iespēja gan pabūt kopā, gan atpūsties, gan aizrautīgi darboties.

Sievietes iepazinās un risināja sarunas, gatavojot cepumus-riekstiņus. Vairākas atcerējās, ka tādus jau cepušas bērnībā, kopā ar vecmāmiņu. Taču arī tās, kas nekad šos cepumus nebija gatavojušas, viegli apguva vienkāršo, teju meditatīvo prasmi, vienlaikus iepazīstoties cita ar citu un risinot sarunas.

Savukārt bērni aizrautīgi darbojās visu viesošanās laiku. Te bija gan bumbiņu baseins, gan rotaļu virtuve, gan daudz, daudz citu interesantu nodarbju un lietu.

Mazos palīdzēja pieskatīt Gunta no “Patvēruma “Drošās mājas”” un Anna no ANO Bēgļu aģentūras. Iespēja palīdzēt sagādāja tikpat lielu prieku, kā bērnu mammām – atelpas brīdis!

Ko mēs vēl varētu darīt kopā? Tāds jautājums izskanēja tikšanās beigās. Turpināsim darboties, lai sniegtu sievietēm un bērniem prieku un atpūtu nebūt ne vienkāršajā dzīvē, kas ir bēgļiem un patvēruma meklētājiem.

Tikšanās foto aicinām aplūkot fotogalerijā.

Projekts "Palīdzība un integrācijas pasākumi sievietēm - bēglēm Latvijā" tiek īstenots sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR).

Lieldienu tikšanās Lāčplēša ielā

Ievietots: 07.04.2023

Gatavojoties Lieldienām, biedrībā “Patvērums “Drošā māja”” pulcējās bēgļi no vairākām pasaules valstīm: Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Sīrijas, Irānas, Eritrejas un Nigērijas.

Kā Latvijā svin Lieldienas? It kā vienkāršs jautājums, taču nav vienā teikumā atbildams. Tāpēc uz tikšanos bija uzaicināta eksperte un lektore Ramona Liepiņa. Viņa pastāstīja par trim svinēšanas laikiem – pavasara saulgriežiem jeb Lielo dienu, valstī ar brīvdienām iezīmētajām Lieldienām un pareizticīgo Lieldienām. Ramona stāstīja par olu krāsošanu un ripināšanu, šūpošanu un citām tradīcijām, kas Latvijas iedzīvotājiem ir pašsaprotamas, bet iebraucējiem – jaunums.

Pasākuma  otrā daļa bija praktiska Lieldienu darbnīca. Sanākušie izgatavoja dekoratīvas ligzdiņas no koku zariem un rotājošiem materiāliem, un tajās iegūla krāsainas Lieldienu olas. Dzīves uzsākšana jaunā valstī ir sarežģīts posms, tajā ir daudz izaicinājumu un grūtību. Šāda rotaļīga, mākslinieciska darbošanās atvēra sirdis un sniedza prieka brīdi, kā arī gandarījumu par skaisto rezultātu. Izgatavotos dekorus dalībnieki ņēma līdzi uz savām šī brīža mājvietām.

Noslēgumā visus iepriecināja brīnišķīgi dekorēts svētku galds ar dažādām uzkodām un kārumiem.

Lieldienu prieks par gaismu, atdzimšanu un pavasari ir pilnīgs, ja tajā dalāmies ar tiem, kam šobrīd klājas grūtāk.  Priecīgas Lieldienas!

Lieldienu tikšanās foto aicinām aplūkot fotogalerijā.

Projekts "Palīdzība un integrācijas pasākumi sievietēm - bēglēm Latvijā" tiek īstenots sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR).

Stāstu vakars ar pasaules apceļotāju Žigi

Ievietots: 29.03.2023

Vairums ukraiņu sieviešu, kas piedalās atbalsta grupā Liepājā, atzīst, ka pirms kara daudz ceļojušas. Tāpēc interesi raisīja ideja uzaicināt uz tikšanos populāro pasaules apceļotāju un blogeri Žigi.

Žigis dalījās savā ceļojumu pieredzē un ļāva grupas dalībniecēm virtuāli doties uz Havaju salām. Tikšanās atmosfēru vēl siltāku un omulīgāku darīja garšīgais cienasts.

Pasākuma noslēgumā, dalībnieces izteica vēlmi nākamajā reizē dzirdēt par iespēju apceļot Latviju. Viņas gribētu uzzināt par skaistām vietām, kas, iespējams, nav aprakstītas tūrisma ceļvežos, par vietām, kuras sasniedzamas arī viņām – ceļojot kopā ar bērniem.

Atkalredzēšanās prieks un draudzīgās sarunas rada pārliecību, ka šāda atbalsta grupa ir ļoti, ļoti vajadzīga.

Projekts "Palīdzība un integrācijas pasākumi sievietēm - bēglēm Latvijā" tiek īstenots sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR).

 

 

 

 

Ukraiņu sieviešu atbalsta grupas otrā tikšanās Liepājā

Ievietots: 20.03.2023

Liepājā notika jau otrais sieviešu atbalsta grupas vakars. Šajā reizē sievietēm bija tikšanās ar sociālo darbinieci Kristīnu Erodu. Kristīna strādāja pie savstarpējās saiknes veidošanas grupā, lai turpmākās tikšanās reizēs sievietes spētu arvien vairāk viena otrai uzticēties.

Sievietes tika aicinātas iepazīstināt ar sevi un pastāstīt par saviem hobijiem. Viņas ļoti atklāti par to stāstīja. Katra izvēlējās arī minēt, kur šobrīd ir viņu ģimenes, – vai kopā ar viņām Liepājā, vai palikuši Ukrainā. Runājot par hobijiem, viņas stāstīja par "pirms" un "pēc", vairāki hobiji ir tikuši pārtraukti, kopš nācās pamest Ukrainu. Līdz kara sākumam viņām ļoti patika ceļot, lasīt grāmatas, iepazīties ar cilvēkiem, tikties ar cilvēkiem, bet tikties klātienē, nevis onlainā vai telefonos. Viņām bija dažādi radoši hobiji, kurus šobrīd ir nācies pārtraukt, jo finanses pietiek tikai pirmās nepieciešamības vajadzībām. Esot Latvijā, viņas mēģina rast iespēju sevi fiziski nodarbinot – joga, sporta zāle –  pārgājieni, lai novērstu domas no negatīvā.

Kad viņas tika aicinātas pastāstīt par pārējām, ko sadzirdēja un ko uzzināja, tad vairums minēja, kā iepazinušās un kur pirmo reizi viena otru pamanījušas Liepājā. Šo visu stāstot bija gan smiekli, gan asaras, tāpēc ļoti svarīgi bija tas, ka sievietes uzreiz viena otru centās atbalstīt un uzmundrināt.

Pasākuma otrajā daļā dalībniecēm bija iespēja radoši darboties, veidojot sapņu ķērājus. Tie tapa visdažādākie, bet krāsas pārsvarā tika izvēlētas Ukrainas karoga. Skumjas pēc mājām ir jūtamas it visā. Darbojoties vienai no sievietēm bira asaras. Viņa pastāstīja, ka mājās viņa vienmēr darbojusies radoši, pat nelielu biznesu bija uzsākusi – veidojusi papīra ziedu pušķus, pati savu dzīvokli iekārtojusi, veidojot līdz sīkākajai detaļai. Taču, kad sācies karš, finansiālu apsvērumu dēļ viņai nav bijusi iespēja radoši darboties, jo šeit jācīnās par izdzīvošanu.

Darbojoties sieviešu starpā risinājās sarunas, turpinot stāstīt par sevi. Kā pašas dalībnieces atzina pasākuma noslēgumā, pats svarīgākais bija kaut uz mirkli atslēgties no negatīvām domām un iepazīt jaunus draugus, ar kuriem turpmāk tiksies arī ārpus piedāvātajiem pasākumiem.

Projekts "Palīdzība un integrācijas pasākumi sievietēm-bēglēm Latvijā" tiek īstenots sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR).

Nozīmīga saruna “Patvēruma “Drošā māja”” birojā

Ievietots: 16.02.2023

Šodien mēs,  “Patvēruma “Drošā māja”” darbinieki, jutāmies pagodināti, jo pie mums viesojās ANO Bēgļu aģentūras pārstāvniecības Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vadītāja vietniece Jolande Diteviga (Yolande Ditewig).

Iepazīstinājām viešņu ar biedrības darbu nu jau 15 gadu garumā, palīdzot iebraucējiem Latvijā un cilvēku tirdzniecības upuriem. Tāpat saruna raisījās par mūsu kopīgo projektu “Palīdzība un integrācijas pasākumi sievietēm-bēglēm Latvijā”. Kaut pagājis tikai pusotrs mēnesis, daudz jau paveikts, un plānojam turpināt - gan sniegt juridisko palīdzību, gan rīkot integrācijas un atbalsta pasākumus.

Paldies par šo vizīti gan Ditevigas kundzei, gan pārstāvniecības darbiniekiem Ričardam Merķim un Takaši Mori (Takashi Mori)!

 

 

 

Projekts "Palīdzība un integrācijas pasākumi sievietēm-bēglēm Latvijā" tiek īstenots sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR).

 

Atbalsta pasākums sievietēm-bēglēm Rīgā

Ievietots: 15.02.2023

15. februārī Rīgā, “Patvēruma “Drošā māja”” telpās uz pirmo atbalsta pasākumu sanāca sievietes-bēgles.

Pasākuma sākuma daļā ar sievietēm tikās psiholoģe Inese Ruka. Saruna risinājās par sievietes lomu Latvijas sabiedrībā un par personībai svarīgajām vērtībām. Katra dalībniece attēloja savas vērtības kā galdu, kas palīdzēja atklāt, ka visām vērtībām jābūt līdzsvarā.

Savukārt otrajā daļā nodarbību vadīja sieviete, kas pati ir iebraucēja – Olga Yakubouskaya. Olga ir baltkrievu opozicionāru aprindās slavena māksliniece. Pazīstamākie viņas radītie tēli ir kaķi, kas arī, tāpat kā māksliniece, pretojas autoritārajam režīmam un draudzējas ar kaimiņu tautām. Olgas vadībā pasākuma apmeklētājas radīja brīnišķīgas, sapņainas, gaišas glezniņas.

Pasākumu atspoguļot bija ieradusies arī fonda “Zycie” un sieviešu kluba “WomenPRO” pārstāve. Tās ir organizācijas, kas mājvietu radušas Polijā, bet kurās darbojas galvenokārt baltkrievu sievietes.

Gluži spontāni pasākumam risinājās arī trešā daļa, jo bija tik daudz, par ko dalīties emocijās un pieredzē; par jauno dzīvi Latvijā – kādas problēmas, kādus priekus un citas sajūtas tā raisa. Sievietes pārsprieda, kādas būtu tēmas, par kurām viņas gribētu runāt nākamajās tikšanās reizēs.

Jau sāka krēslot, bet pasākuma dalībnieces vēl negribēja šķirties, un tas pierāda, ka šādi atbalsta pasākumi ir svarīgi un nepieciešami.

Projekts "Palīdzība un integrācijas pasākumi sievietēm-bēglēm Latvijā" tiek īstenots sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR).

 

Ukraiņu sieviešu atbalsta pasākums Liepājā

Ievietots: 01.02.2023

30. janvāra vakarā, biedrība „Patvērums „Drošā māja”” Liepājā pulcēja ukraiņu sievietes uz sieviešu atbalsta grupas pasākumu  projekta“Palīdzība un integrācijas pasākumi  sievietēm - bēglēm Latvijā” ietvaros.

Pasākumā bija uzaicināta „Diānas skaistuma studijas” meistare Diāna Ansule, kura pastāstīja par sejas kopšanas un meikapa veidošanas pamatiem. Dalībniecēm bija iespēja līdzdarboties meistarklasē, veidojot meikapus un uzdodot jautājumus par sev piemērotāko kosmētiku un tās pielietojumu. Diāna arī ieskatījās dalībnieču kosmētikas somiņās, lai ieteiktu, ko tajās papildināt vai pamainīt.

Pasākuma noslēgumā sievietēm bija iespēja parunāties par sev svarīgām tēmām un sajūtām, iepazīties tuvāk un sadraudzēties pie kafijas tases.

Sievietes atzina, ka šādus pasākumus vajag organizēt arī turpmāk, jo tas ļāvis novērst negatīvās domas, padomāt par sevi, un palīdzēt apzināties, ka viņas šajā situācijā nav vienas pašas.

Projekts "Palīdzība un integrācijas pasākumi sievietēm-bēglēm Latvijā" tiek īstenots sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR).

 

 

Pirmā tikšanās, plānojot atbalstu sievietēm - bēglēm Latvijā

Ievietots: 13.01.2023

   

12. janvārī biedrības “Patvērums “Drošā māja”” telpās tikās projekta “Palīdzība un integrācijas pasākumi  sievietēm-bēglēm Latvijā” dalībnieki.  Šī bija pirmā visu dalībnieku tikšanās. Tās gaitā tika pārrunāti daudz un dažādi praktiski aspekti, kas svarīgi projekta sekmīgai īstenošanai.

Projekta mērķis ir sniegt atbalstu patvēruma meklētājiem Latvijā patvēruma meklēšanas procesā, kā arī nodrošināt integrācijas aktivitāšu ieviešanu.

Projektu realizē ANO Bēgļu aģentūras (UNHCR) pārstāvniecība Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs  un biedrība “Patvērums “Drošā māja””.

Kopā darīsim to, ko protam vislabāk, un kur esam uzkrājuši lielu pieredzi: palīdzēsim tiem, kas Latvijā meklē drošību un patvērumu, un kam jaunas dzīves uzsākšanai vajadzīgs gan emocionāls, gan informatīvs un praktisks atbalsts. Mūsu rūpju lokā būs gan Ukrainas civiliedzīvotāji, gan citi iebraucēji, kuri Latvijā meklē brīvību, mieru un drošību, kuras trūkst viņu izcelsmes valstīs.

Projekts "Palīdzība un integrācijas pasākumi sievietēm-bēglēm Latvijā" tiek īstenots sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR).

Sākam jaunu projektu sieviešu-bēgļu atbalstam

Ievietots: 04.01.2023

No 2023. gada 2. janvāra biedrība “Patvērums “Drošā māja”” ir uzsākusi īstenot projektu “Palīdzība un integrācijas pasākumi  sievietēm - bēglēm Latvijā” (“Legal and psycho-social assistance, and integration support to refugee-women in Latvia”).

Projekta ietvaros ir plānotas  vairākas aktivitātes:

  •  Juridiskā palīdzība starptautiskās aizsardzības personām, tai skaitā Ukrainas civiliedzīvotājiem, kam nepieciešama šāda palīdzība. Juridisko palīdzību būs iespējams saņemt Rīgā, kā arī četrās pilsētās visā Latvijā. Lai saņemtu konsultāciju, lūgums iepriekš pieteikties pa tālruņiem +371 25565098 (I-V 9:00–17:00), +371 28612120 (I-V 9:00–17:00) vai rakstot uz e-pastu: drosa.maja@gmail.com;

  •  Integrācijas un atbalsta pasākumi:
    • atbalsta grupa starptautiskās aizsardzības personām/sievietēm. Grupas tikšanās plānotas vienu reizi mēnesī, lai pārrunātu sievietēm aktuālas tēmas.
    • vienlaikus plānotas tikšanās patvēruma meklētājiem, lai sniegtu atbalstu, uzsākot patstāvīgu dzīvi Latvijā. Arī šīs tikšanās notiks  vienu reizi mēnesī.

Plašāku informāciju var saņemt, sazinoties ar projekta vadītāju Guntu Vīksni: pa tālruni +371 29180450 vai rakstot uz e-pastu: drosa.maja@gmail.com 

Projekts "Palīdzība un integrācijas pasākumi sievietēm-bēglēm Latvijā" tiek īstenots sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR).